Strona główna » Aktualności i Porady » Jakie Lampy LED zewnętrzne nad garaż na dom czy do altany

Jakie Lampy LED zewnętrzne nad garaż na dom czy do altany

Data dodania: 04-05-2022


Jakie Lampy LED zewnętrzne nad garaż na dom czy do altany brennenstuhl.

 

alt
Lampa LED zwenętrzna montowana do elewacji

Jeżeli chcesz umieścić na swojej posesji oświetlenie ścienne i zewnętrzne, to obecnie lampy LED są najlepszym rozwiązaniem  z uwagi na  energooszczedność i trwałość.
 
Lampy  LED zewnętrzne na ścienne marki brennenstuhl® wykorzystują nowoczesną technologię LED.
Dzięki temu, taka lampa oprócz eleganckiego wyglądu pozwala także zaoszczędzić wiele kosztów energii.

Jeśli chcesz zainstalować reflektor LED na zewnątrz, musisz upewnić się, między innymi, że zastosowano co najmniej stopień ochrony IP44 (im wyższy stopień IP tym oprawa jest bardziej szczelna i odporna na działania czynników atmosferycznych).


Ponieważ  na rynku  wybór jest bardzo szeroki a często podane parametry lamp nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości tym bardziej wybór lampy LED na dom, której nie chcemy co chwila wymieniać staje sie naprawdę trudny.
Dlatego ten artykół krótko przybliży  kwestie wyboru najlepszej marki lamp LED na dom czy na garaż należy powierzyć marce brennensthul, która specjalizuje się w produkcji takich lamp od lat i ciągle je udoskonala.


 

Lampy LED zewnętrzne dostępne są w różnych wzorach kolorach oraz o różnych cechach produktu, przy zakupie należy również wziąć pod uwagę następujące kwestie:


 

Na co zwrócic uwagę przy zakupie lampy LED

 
  • Czy czujnik ruchu jest konieczny?

    Miejsce montażu reflektora zewnętrznego LED determinuje czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie.
    Miejsce montażu lamp LED ma znaczenie.
  • Jaki kolor (barwa) światła jest odpowiedni na zewnątrz?
  • Ile watów lub lumenów jest zalecanych do użytku zewnętrznego?
  • Jaki Lampa / oprawa LED ma stopień IP (o tym juz pisaliśmy wcześniej , czym są stopnie IP pisaliśmy tutaj)
  • Ile watów lub lumenów na zewnątrz?


Moc jest wartością znaną z wcześniejszego starszej generacji, np. podawana była dla żarówek. Obecnie w dobie lamp wyposażonych w źródło światła operujemy określeniem strumienia świetlnego podawanego w jednostce [lm]- lumen. Porównując parametry lamp LED warto zwracać uwagę na parametr  mówiący o wydajności  LED czyli ile lampa generuje lumenów z 1W pobieranej energii.

 W przypadku lamp LED znaczenie ma liczba lumenów. I tutaj takie minimum np. nad wejście do domu to 1000lm a na owietlenie podjazdy w zależności od welkości i wysokości montażu lampy to 2000-3000lm.

 

Ile lumenów ma lampa -parametr  jest decydujący dla jasności reflektora LED i opisuje rzeczywisty strumień świetlny źródła światła.

 

 Strumień świetlny użyteczny w lumenach wskazuje, ile światła emituje źródło światła pod pewnym kątem na wszystkie strony. Aby określić odpowiedni strumień świetlny, czyli wymaganą liczbę lumenów, należy również wiedzieć:

  • Jak wysokie powinno być natężenie oświetlenia w danej odległości.
  • Gdzie i na jakiej wysokości ma być zamontowany reflektor.
Natężenie oświetlenia wyrażane jest w luksach. Na przykład do oświetlenia wjazdu do garażu potrzeba ok. 10-20 luksów. Natężenie oświetlenia nie maleje liniowo wraz z odległością, lecz kwadratowo, co oznacza, że nawet przy małych odległościach światło jest znacznie słabsze.
 Przykład: przy pionowym padaniu światła reflektor o mocy 2000 lm i kącie wiązki 120° zapewnia ok. 10 luksów w odległości 8 metrów.

 

Jaka temperatura światła do zastosowania na zewnątrz?

 

Temperatura światła nazywa jest również temperaturą barwową wyrażana jest w jednostce [K] Kelwin , wartość ta określa w którym miejscu spektrum od żółtawo-ciepłego do niebieskawo-chłodnego
znajduje się barwa światła reflektora LED. Mówiąc w prost barawa wyrażana w kelwinach mowi nam czy światło jest ciepłe –wartości  ok.3000K czy zimne wartości ok.6500K
Temperatura światła 6500 Kelwinów odpowiada chłodniejszej barwie światła i ma silniejszy efekt jak jasne światło dzienne.

alt
Temperatury barwowe światła w Kelwinach
  • Ciepła barwa 3000K i mniej
  • Neutralna barwa 4000K
  • Zimna barwa 6500
Z drugiej strony można zastosować ok. 3000 Kelwinów, aby nadać ciepłą i nastrojową barwę światła w obszarze wejścia, na podjeździe lub nawet na tarasie. Tworzy to raczej przytulną atmosferę.
Np. Obszar posesji firmy, warsztatu itp. Lepiej oświetlać barwą zimna lub neutralną (4000K) natomiast wejście do domu lub podjazd do garaży barwą ciepłą (3000K) lub neutralną (4000K). Ta zasada jest dość umowna i głównie zależy od gustów użytkownika.

 
alt
alt
alt
 
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności i Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu