KATEGORIE
Strona główna » Aktualności i Porady » Porównanie – test dwóch najpopularniejszych mierników wilgotności

Porównanie – test dwóch najpopularniejszych mierników wilgotności

Data dodania: 13-08-2021


Jaki  miernik wilgotności wybrać?


Stopień zawilgocenia drewna i materiałów budowlanych to nie  tylko kluczowa kwestia podczas budowy domu, zależy  od niej wiele innych czynników. Wilgoć w ścianach, piwnicach i dachach jest również ważnym kryterium dla istniejących budynków. Zbyt wilgotne ściany mogą prowadzić do rozwoju pleśni, co prowadzi nie tylko do utraty wartości nieruchomości, ale także do uszczerbku na zdrowiu.

 
alt
 
 • Za pomocą miernika wilgotności nie tylko wykwalifikowani eksperci, ale także najemcy, właściciele domów mogą szybko i łatwo określić stopień zawilgocenia ścian i materiałów. W ten sposób mostki termiczne i punkty krytyczne są identyfikowane na wczesnym etapie i w najlepszym przypadku można zapobiec powstawaniu pleśni.
 • Krytyczne plamy i pleśń można wykryć na wczesnym etapie.
 
 •  Warunki przechowywania i suszenia drewna będą również właściwie określone i szybko oceniane dzieki najlepszym miernikom wilgotności. 
 

 

Dzięki użyciu właściwego miernika wilgotności dokładnie wiesz kiedy Twoje drewno opałowe jest wystarczająco suche dla Twojego kominka. Mierniki wilgotności są ważnymi pomocnikami w domu - niezależnie od tego, czy jesteś najemcą, właścicielem czy właścicielem domu do wynajęcia.


Miernik wilgotności zasada działania:

Przy pomocy dwóch igieł  wystających z miernika służących do wbijania w drewno urządzenie  porównuje  zmierzoną wilgotność do zera. Miernik wilgotności mierzy przepływający prąd przez materiał  w który wbite są elektrody. Następnie interpretuje wyniki w zależności od trybu pracy i wyświetla na ekranie LCD.

 
Porównanie pomoże wybrać właściwy miernik wilgotności
  alt alt
Nazwa Miernik wilgotności drewna ALLOSUN EM4808

Miernik wilgotności drewna betonu cegieł brennenstuhl

Cena Sprawdź cene Sprawdź cene
Producent  alt alt
Zakres pomiarowy dla drewna 5-42% 5 - 50%
Dokładność pomiarowa drewno ≤28,0%:±2,0%, odczyt>28,0%:±5,0% 3%
Zakres pomiarowy dla materiałów budowlanych brak 1,5% - 33%
Dokładność pomiarowa materiałów budowlanych brak 3%
Głębokość pomiaru 2-4mm 3-4mm
Funkcja Hold TAK TAK
Tryby pracy 7- trybów do różnych gatunków drzew 1-drewno /2-materiały budowlane
Zalety
 • Czytelny wyświetlacza 
 • Podświetlany wyświetlacz
 • Dokładność pomiaru
 • Miernik oferowany wraz z baterią
 • Wygodna gumowana rączka
 • Uniwersalne zastosowanie drewno /materiały budowlane
 • Sygnalizacja akustyczna
 • Blokada klawiatury
  Dla potrzebujących urządzenia do różnych typów drewna Dla potrzebujących uniwersalnego urządzenia
 
 
Test Mierniki wilgotności w terenie,

Pierwszy został użyty miernik marki brennenstuhl MD – uruchomienie ,urządzenie przeprowadziło szybki test i jest gotowe do pracy, pomiar wilgotności przeprowadzony na drewnianej palecie z drewna sosnowego przechowywanej na zewnątrz, miernik w trzech pomiarach wskazał wartości 12,9% ;14,5%;14%


alt alt
 

Natomiast miernik wilgotności drewna marki ALLOSUN model EM4808 uruchomienie miernika odbyło się szybciej niż w przypadku poprzednika, wskazał w trzech pomiarach wskazał kolejno 14,2%; 14,2 i 14,1%
 

alt
 

Pomiar wilgotności materiałów budowlanych przeprowadzony na bloczku komórkowym miernikiem MD w kolejno trzech pomiarach wskazał 12,7%; 12,2%; 12,5%


alt
 

 • Warto zauważyć, że  wyniki pomiarów miernika Alllosun są precyzyjniejsze, można dobrać tryb pomiaru odpowiedni do rodzaju drewna dodatkowo miernik ma podświetlany wyświetlacz LCD co znacznie ułatwia odczyt. Natomiast dzięki możliwości pomiaru materiałów budowlanych bardziej uniwersalny jest miernik brennnenstuhl MD.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności i Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu