KATEGORIE
Strona główna1 » Aktualności i Porady2 » Poczta Polska zmienia zasady- w czym wysyłamy zmówienia

Poczta Polska zmienia zasady- w czym wysyłamy zmówienia

Data dodania: 04-11-2018

Poczta Polska zmienia zasady, więc i my się zmieniamy.

Wciąż najpopularniejszym dostawcą przesyłek w kraju jest Poczta Polska. Wynika to na pewno z dużej dostępności placówek pocztowych oraz łatwego do nich dostępu.

Wielu naszych klientów wciąż najchętniej korzysta z tego przewoźnika. Jak sami twierdzą, także dlatego, ze w przypadku nieobecności w domu łatwo można odebrać przesyłkę w placówce.

Narzekano za to najczęściej na terminy realizacji wysyłek.

Poczta Polska podjęła więc walkę.

Do tej pory pocztą nadać można było praktycznie wszystko i w dowolny sposób. Paczki o dowolnym kształcie i dowolnie zapakowane. Znacznie przedłużało to czas dostawy, gdyż takie paczki trudno było zeskanować na sortowni, co z kolei wymagało interwencji obsługi. Dodatkowo paczki o nieregularnych krawędziach trudno było piętrować w samochodach i ich ułożenie było czasochłonne zarówno w planowaniu, jak i samym układaniu.

Poczta powiedziała dość J

Teraz wszystkie przesyłki muszą spełniać jeden z dwóch warunków:

  1. Muszą posiadać regularne kształty równoległoboku (czyli musza być zapakowane w kartonik) i wtedy trafiają przez sortownię do piętrowania w aucie, lub:
  2. Jeśli kształt nie pozwala na zapakowanie w karton-muszą być zapakowane dodatkowo w foliopak albo kopertę  - wtedy na sortowni od razu wyłapywane są jako paczki przeznaczone nie do piętrowania i układania, ale takie, które lądują w specjalnych skrzyniach.

 

Nie martwcie się drodzy Państwo – jesteśmy na te zmiany przygotowani!
Przyszła do nas paleta opakowań kartonowch w które zapakujemy zamówienia. Zapakowany towar w kartony o rownych kształtach zmniejszy ryzyko uszkodzeń w transporcie.

alt

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej