KATEGORIE
1 » 2 » Miernik cęgowy z otwartymi cęgami prądowymi AC/DC3

Miernik cęgowy z otwartymi cęgami prądowymi AC/DC

Data dodania: 08-08-2018

Miernik cęgowy z otwartymi cęgami  prądowymi AC/DC KEWMATE 2012R

 

Dziś przedstawiam ciekawą propozycję japońskiej marki Kyoritsu, znanej z produkcji mierników wykorzystujących unikalną technologię pomiaru prądu otwartymi cęgami. Prezentujemy miernik uniwersalny KEWMATE 2012R będący rozszerzeniem sprawdzonego i cieszącego się uznaniem KEWMATEa 2001.

 

Multimetr jest połączeniem typowego multimetru oraz miernika cęgowego.

Zastosowane w mierniku otwarte cęgi tzw. „widełkowe” pozwalają na pomiar prądów stałych i przemiennych w przewodachalt

  • o maksymalnej   średnicy 12mm,
  • w zakresach 60A i 120A z maksymalną rozdzielczością aż 0,01A!

Cęgi połączone są z miernikiem elastycznym przewodem, dzięki czemu stają się bardzo przydatne.

Są wygodne w użyciu podczas pomiarów m.in. w rozdzielnicach, gdzie często mamy do czynienia z dużym zagęszczeniem przewodów i wiązek. Idealnie nadają się do pomiaru prądu za pomocą otwartych cęgów w motoryzacji, gdzie przewody są ciasno umiejscowione.

 

Miernik przeznaczony jest również do pomiarów napięć, zarówno stałych jak i przemiennych w zakresach od 600mVDC / 6VAC do 600VAC/DC z maksymalną rozdzielczością 0,1mVDC / 0,001VAC.

Na uwagę zasługuje tutaj  pomiar wartości skutecznej , gdzie w przypadku sygnałów przemiennych, prądowych i napięciowych mierzone są prawdziwe wartości skuteczne TrueRMS.

 

Kolejną  możliwością miernika jest pomiar rezystancji w zakresach od 6000 do 60M0, test ciągłości z sygnalizacją dźwiękową oraz test diod.

Urządzenie to może także mierzyć częstotliwość zarówno prądu AC przy pomiarze cęgowym, jak i napięcia podczas pomiaru przewodami pomiarowymi od 10Hz do 10MHz.

KEWMATE 2012R jest najwyższym modelem z serii kewmate i został wyposażony w funkcję pomiaru pojemności. Pomiar ten wykonywany jest z automatycznym przełączaniem zakresów, odpowiednio od 40nF do 4000pF.

Wszystkie pomiary, oprócz pomiarów prądu, prowadzone są z automatycznym przełączaniem zakresów.

 

KEWMATE 2012R - Multimetr cyfrowy z otwartymi cęgami prądowymi AC/DC

 

Wyniki pomiarów przedstawia nam czytelny wyświetlacz z 30-segmentowym bargrafem, przy średnim próbkowaniu ok. 3x/s dla wskazań liczbowych i 50x/s dla bargrafu.

Miernik ten zasilany jest dwiema bateriami typu AAA (LR03),

KEWMATE 2012R marki Kyoritsu jest fabrycznie wyposażony  w gumowy holster zwiększający odporność miernika na uszkodzenia mechaniczne oraz ułatwiający pracę i przechowywanie urządzenia dzięki specjalnemu     wyprofilowaniu pozwalającemu na mocowanie przewodów i cęgów pomiarowych.

Dzięki niewielkim wymiarom (tylko 92x128x27  [mm]) i masie 220g, wyposażeniu w najczęściej używane funkcje oraz możliwości pomiaru prądów stałych i przemiennych otwartymi cęgami, KEWMATE 2012R powinien wzbudzić zainteresowanie szerokiego grona odbiorców i znaleźć się w kieszeni niejednego elektryka.
kewmate

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej