KATEGORIE
Strona główna1 » Aktualności i Porady2 » Jaki transformator bezpieczeństwa

Jaki transformator bezpieczeństwa

Data dodania: 08-04-2019

Jaki transformator bezpieczeństwa?
Co to jest transformator bezpieczeństwa?

Transformator bezpieczeństwa stosowany jest do zasilania obwodów elektrycznych w miejscach o dużym zagrożeniu porażeniem prądem elektrycznym oraz w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy. 
Stosowany jest w pomieszczeniach przewodzących i ciasnych np. do zasilania oświetlenia w kanałach warsztatowych, lub na budowie.
Transformatory obudowane, przenośne separacyjne  bezpieczeństwa przeznaczone głównie do zastosowań wymagających ochrony przed porażeniem elektrycznym.

Transformatory bezpieczeństwa zgodne z normą PN-EN61558-2-6, posiadają ochronne oddzielenie uzwojeń pierwotnego oraz wtórnego. Przeznaczone są do zasilania obwodów napięciem bezpiecznym.
Napięcie bezpieczne jest to napięcie wtórne w stanie jałowym , które nie przekracza 50V AC lub 120V DC.
Transformatory bezpieczeństwa przeznaczone są do stosowania w instalacjach niskiego napięcia.
Jakie warunki musi spełniać transformator bezpieczeństwa?
alt

Musi on mieć obudowę o stopniu szczelności minimum IP44 specjalnie po ty , by mógł spełniać swoje zadania nawet wówczas, gdy operator pracuje na zewnątrz i zacznie padać deszcz. Poza ty taki transformator musi mieć solidne uchwyty do przenoszenia, sygnalizację, że jest pod napięciem i być zabezpieczone bezpiecznikiem. 
 
PFS Breve to najlepszy dostępny transformator bezpieczeństwa jest przenośny, wyposażony w uchwyt, przewód sieciowy oraz gniazdo wyjściowe.
Wykonanie w II klasie izolacji oraz stopniu ochrony IP44, max.temperatura otoczenia 25°C, klasa cieplna izolacji B (130°C).
Urządzenie jest wykonane zgodnie z EN 61558-2-4, EN 61558-2-6.

Zakresy mocy od 100 do 800VA
Napięcie wejściowe 230V AC
Napięcia wyjściowe 24V AC producent wykonuje takie transformatory w funkcji transformatora separacyjnego o napięciu 230V AC
transformator bezpieczeństwa pfs breve
transformator separacyjny przenośny pfs breve
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej