KATEGORIE
Strona główna1 » Aktualności i Porady2 » jaki adapter podróżny skross

jaki adapter podróżny skross

Data dodania: 02-02-2018

Jaki adapter podróżny,

Ponieważ na temat adapterów podróżnych nie ma zbyt dużo materiałów pozwolimy sobie przybliżyć ten temat w taki sposób, żebyście wiedzieli jak dobrać adapter do gniazdka lub adapter do wtyczki.

Niemiłe jest rozczarowanie gdy pamiętaliśmy, żeby zabrać na wyjazd zagraniczny ładowarkę do tabletu , laptopa czy aparatu a na miejscu w hotelu okazuje się, że nasza wtyczka nie pasuje do gniazdka.

Podobnie  może wyglądać rozczarowanie naszego zagranicznego gościa, który  przybył do naszego kraju i chce skorzystać z gniazdka elektrycznego, ale wtyczka jego urządzenia nie pasuje do polskiego gniazdka.

Jest na to rada  - od kilku lat na rynku można spotkać urządzenie, które funkcjonuje pod nazwą uniwersalny adapter podróżny  lub  może występować również pod nazwą  travel adapter.

Niekwestionowanym liderem specjalizującym się w adapterach podróżnych jest szwajcarska firma SKROSS.
alt

SKROSS opracował adaptery uniwersalne, które można w każdej chwili łatwo dostosować do danego typu gniazdka,

Myślę, że zastosowanie trawel adaptera najlepiej jest przedstawić na przykładzie Pana Józefa.

Kilka razy w roku podróżuje ona na trasie Polska –Chiny-Filipiny  okazuje się, że w tych trzech krajach występują 3 różne standardy gniazd czyli Uni-schuko w Polsce/gniazdo typu Chińskiego i gniazdo typu USA. Józef jest biznesmenem, więc musi mieć możliwość podłączenia komputera do sieci w każdym kraju. Ma też tablet i telefon komórkowy. Do tej pory woził z sobą kilka różnych adapterów, ale gdy trafił na adpter SKROSS w jego bagażu znajduje się już tylko jeden, ale wszechstronny adapter. Najwygodniejszym dla niego urządzeniem jest adapter podróżny PRO WORLD USB, który zapewnia mu możliwość podłączenia kablem USB  tabletu lub telefonu i jednoczesne podłączenie komputera. Do tej pory było to niemożliwe. Oprócz tego Józef nie martwi się, że gdy wyjedzie na wakacje do jakiegoś egzotycznego kraju, to będzie musiał zdobyć odpowiednią przejściówkę -  bo adapter Pro World USB może się dostosować do gniazd w 220 krajach.

Józef czuje się też swobodniej w dokonywaniu zakupów urządzeń elektrycznych,  ponieważ teraz nie musi zwracać uwagi na rodzaj wtyczki w jakie są wyposażone, bo jego adapter pro world dodatkowo posiada przejściówkę,  która pozwala podłączyć chińską wtyczkę lub wtyczkę typu USA do polskiego gniazdka.

Oprócz adaptera PRO WOLD USB
alt

Możemy spotkać adapter PRO WOLD- który różni się tylko tym że nie posiada wbudowanego gniazda USB.
alt

Równie ciekawą propozycją dla podróżujących za granice jest adapter PRO, który nie posiada wbudowanej ładowarki USB i nie posiada przystawki dzięki, której można wpinać urządzenia z chińska lub amerykańską wtyczką do gniazd Europejskich . Adapter Skross PRO jest idealny dla osób które zabierają  urządzenie elektryczne z Polski za granicę. Jego zaletą jest dużo niższa cena i rozmiary - jest mniejszy od adapterów pro world usb  i pro world
alt

 

W naszej ofercie można spotkać także adapter przydatny podróżnym, którzy przybyli  z za granicy do Polski. Jest to adapter nazwany Świat do Polski. Więc każdy gość ze świata, z Europy,  z USA czy Chin będzie mógł podłączyć swoją ładowarkę do naszego polskiego gniazdka.

alt

Warto zwrócić uwagę na to, że adaptery nie konwertują napięć  i nie są transformatorami. Służą do bezpiecznego podłączenia urządzeń.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej