KATEGORIE
Strona główna1 » Aktualności i Porady2 » Jaka lampa do warsztatu -lampy warsztatowe rodzaje

Jaka lampa do warsztatu -lampy warsztatowe rodzaje

Data dodania: 20-10-2018

Warsztat jaka lampa do warsztatu

Prace w warsztacie wymagają dobrego oświetlenia  miejsca pracy,   od dobrej widoczność  zależy komfort naszej pracy.

Każdy warsztat samochody powinien  być wyposażony w odpowiednie lampy, które oświetlają stanowisko pracy  odpowiednim  strumieniem świetlnym i powinno to być ok. 500lx. Niestety podczas prac w warsztacie nie wszędzie dociera tyle światła, ile byśmy sobie życzyli, dlatego odpowiedzią na ten problem jest lampa warsztatowa.

Współczesna lampa warsztatowa jest:

Wyposażona w solidne  ledowe źródło światła

Swobodna podczas pracy – najlepiej żeby miła uchwyt magnetyczny który nie rysuje lakieru

Przemyślane detale-obrotowy haczyk pozwalający na idealne ustawienie lampy, czy wklęsła soczewka  lampy LED która sienie rysuje

Wytrzymałość- zarówno na uderzeni a jak i długi czas prac na akumulatorze z możliwością ładowania w trakcie pracy

Takim przykładem idealnej lampy warsztatowej jest  wielofunkcyjna lampa akumulatorowa 6+2 LED HL DA61 M3H2

 Lampa ta wyposażona jest w dwa źródła światła  wykonane z diod LED SMD dających odpowiednio natężenie światła 350lm i 80lm
lampa warsztatowa akumulatorowa solidna

Lampa warsztatowa HL DA61 M3H2 jest poręczna solidna i wszechstronna. Posiada łamaną stopkę, dzięki której ustawienie lampy w taki sposób, by efektywnie oświetlała nam dany przedmiot jest bardzo wygodne i łatwe. Lampa dobrze leży w ręku a jej obudowa jest powlekana gumą, model  ten posiada wmontowane magnesy w trzech miejscach i dodatkowo dla lepszej funkcjonalności dwa obrotowe haczyki , czas świecenia zależy od użytego trybu i wynosi od 3 do 7h.
alt

Kolejnym modelem dobrej lampy warsztatowej jest smukła lampa akumulatorowa do prac warsztatowych 10+1 LED HL DA 101M

Jest niezwykle wąska i poręczna, o bardzo wydajnym strumieniu świetlnym który wynosi 300 i 50 lm. Wyposażona jest w diody LED SMD, a czas  pracy na jednym ładowaniu akumulatora wynosi  2h. Standardem tutaj  również jest gumowana powierzchnia obudowy , wbudowany magnes oraz dwie ładowarki sieciowa i  do gniazda zapalniczki.

Mniejsza, ale równie funkcjonalna lampa warsztatowa 2+3 LED HL SA 23HM - jest mniejszym odpowiednikiem HL DA61 M3H2.
alt

Wyposażona jest w łamaną stopkę, obrotowy haczyk 2 super jasne diody LED dające natężenie światła 78 i 12lm Czas świecenia wynosi od 2,5 do 10,5h. Wbudowany magnes oraz dwie ładowarki sieciowa i  do gniazda zapalniczki.

Specjalistyczna lampa komory silnik  SGF DA 96 S IP54  z szybkim rozsuwanym mocowaniem do montażu na masce samochodu lub na podsufitce- najczęściej stosowana  w salonach detailingu samochodów.

Z szybkim rozsuwanym mocowaniem do elastycznego przymocowania, zakres rozciągnięcia ok. 105 - 170 cm. Uchwyt jest pokryty materiałem kory - nie niszczy i nie rysuje lakieru.

Daje natężenie światła 600lm czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora to 2,5h
alt

Lampa oprócz rozsuwanego uchwytu wyposażona jest w obrotowy haczyk, 96 LED umieszczonych  w rurce o długości 91cm, co pozwala lampie świecić szerokim strumieniem. Dzięki temu praca w tak oświetlonym obszarze jest bardziej komfortowa, bo nie występuje tyle cieni co w przypadku bardziej punktowego światła.

Dla mniej wymagających:  Lampa uniwersalna 20+3 LED SMD z pałąkiem na magnes HL DB 203 H

Jest to kieszonkowa lampa dająca natężenie światła 108+ 18lm posiada odpowiednio 20LED SMD i 3 LED CREE Zasilana jest z baterii AAA Czas pracy wynosi 6 i 24h, posiada wbudowany uchwyt magnetyczny, obrotowy haczyk i mieści się w kieszeni.
alt

Inspekcyjna lampa z klipsem 7+1 o długopisowej budowie daje światło 20 i 5lm  Idealne wszędzie tam gdzie jest potrzebne oświetlenie w małym formacie.

 

Lampa warsztatowa akumulatorowa 6+1LED HL2 DA 61 M3H2 to kompromis ceny i jakości. Lampa daje światło o natężeniu 300 i 100 lm, a użyte diody to LED typu SMD. Czas świecenia 3 i 10h Lampa ładowalna jest poprzez przewód USB. Standardem  tutaj jest zginana stopka uchwyt magnetyczny i  obrotowy haczyk.

Wszystkie wymienione lampy  cieszą się dużym uznaniem w rudmechników i  serwisantów. Są na wyposażeniu wielu markowych warsztatów w tym ASO prestiżowych marek samochodów takich jak VolVo czy BMW.
alt

Lampy warsztatowe posiadają  24 miesięczna gwarancję producenta.

 

 

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej